Carlos Fontcuberta

XXXVII Edició
Trencadís

style switcher

 

Neix el 1977, a València. Estudia composició amb Ramón Ramos a València i amb Gérard Pesson i J. Manuel López López a París.

És guanyador de el Primer Premi "Xavier Montsalvatge" al XXII Premi Joves Compositors Fundació Autor-CNDM i de la convocatòria de l'Plural Ensemble dirigida joves compositors en 2011.

SLes seves obres han estat interpretades per l'Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre Nationale de Lorraine, Jove Orquestra de la Generalitat Valenciana, Cor de la Generalitat Valenciana, Grup Instrumental de València, Ensemble Espai Sonor, Ensemble d'Arts, Smash Ensemble, Plural Ensemble , Ensamble Cepromusic, Neopercusión, Ensemble l'Itinéraire, Ensemble Orchestrutopica, etc; en auditoris com el Palau dels Arts Reina Sofia, Palau de la Música de València, Teatre romà de Sagunt, Auditori 400 de el Centre d'Art Reina Sofia, Auditori de Barcelona, ​​Teatres de Canal, Teatre Auditori Escorial, Fundació BBVA a Bilbao, Auditori de Saragossa, Arsenal de Metz; i en festivals com Ensems, Festival de Música Contemporània d'Alacant, Festival Acanthes (Metz), Festival Gare du Nord (Basilea), Festival Bernaola, Festival d'Art Sacre de Madrid, Mostra Sonora de Sueca, etc.



Mas información

Para cualquier duda en relación al Premio Reina Sofia, por favor contacte con nosotros.


Els premiats

XXXVII Edición

Carlos Fontcuberta

--
XXXVI Edición

Juan Cruz-Guevara

--

 

 

 

XXXV Edición

Juan Duran

--

 

Whispers in the dark
XXXIV Edición

Antonio Lauzurika

--

 

Tres espacios luminosas

 

 

XXXIII Edición

Francisco Martín Quintero

--

 

Orografía sonora
XXXII Edición

Miquel Oliu Nieto

--

 

Alegoría de OtoñO

 

 

XXXI Edición

Joan Magrané Figuera

--

 

Secreta desolación
XXX Edición

Eunho Chang

--

 

Fantasia luminosité

 

 

XXIX Edición

Hong Jun Seo

--

 

Mandalas
XXVIII Edición

Hermes Luaces

--

 

Agujeros negros

 

 

XXVII Edición

Giovanni Bonato

--

 

Dar Gaist is heüte kemmet
XXVI Edición

Jae-Moon Lee

--

 

Seven days / Stainned glass / Mirror

 

 

XXV Edición

Gabriel Erkoreka

--

 

Fuegos
XXIV Edición

Ramón Humet

--

 

Escenas de pájaros

 

 

XXIII Edición

Eneko Vadillo Pérez

--

 

Alnur
XXII Edición

Daniele Gasparini

--

 

Myselves passacaglia

 

 

XXI Edición

Mássimo Botter

--

 

Les algues
XX Edición

Mario Gosalvez Blanco

--

 

Arlequin

 

 

XIX Edición

Gonzalo de Olavide

--

 

Por el conjunto de su obra
XVIII Edición

Mauricio Sotelo

--

 

Si después de morir...

 

 

XVII Edición

Jesús Torres

--

 

Concierto para piano y orquesta
XVI Edición

Javier Santacreu Cabrera

--

 

Oniris (Música del Somni)
 

 

 

XV Edición

Fco. José Martín Jaime

--

 

Klavierkonzert
XIV Edición

Albert Llanas Rich

--

 

Derivations for orchestra
 

 

 

XIII Edición

Alejandro Civilotti

--

 

Cinco grabados para orquesta
XII Edición

Víctor Rebullida Adiego

--

 

In memoriam
 

 

 

XI Edición

Israel David Martínez

--

 

La jeune martyre
X Edición

Xavier Montsalvatge

--

 

(Por el conjunto de su obra)
 

 

 

IX Edición

Salvador Brotons

--

 

Virtus op. 53
VIII Edición

Sophie Leclerc

--

 

Syzygies
 

 

 

VII Edición

Agustín Bertomeu Salazar

--

 

Concierto para violonchelo y orquesta
VI Edición

Agustín Charles Soler

--

 

Iunxi
 

 

 

V Edición

Angel Oliver

--

 

Nunc
IV Edición

José Luis Turina

--

 

Ocnos (Música para orquesta sobre poemas.)
 

 

 

III Edición

Witold Lutoslawski

--

 

Por el conjunto de su obra
II Edición

Claudio Prieto

--

 

Concierto imaginante
 

 

 

I Edición

Joan Guinjoan

--

 

Trama