Historial

XI Edició. Curs 2020-2021

Nom
Instrument
Tipus
Més
Camil Arcarazo Sempere
Guitarra Elèctrica Jazz
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Martina Armengol Tort
Violoncel
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Raul Campos Calzada
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Victor Carrascosa Crespo
Trompeta Jazz
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Gisela Dekort Mesalles
Saxòfon
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Sabrina García
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Sergio García Jiménez
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Ángela García Quiralte
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Asier Oroz Mendiola
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Laura Pilar Palop Carrasco
Flauta Travessera
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Sara Serrano Mouronte
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Alba Valdivieso Passolas
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Alejandro Baliñas Vietes
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Santi Peñarroja Canós
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Emma Campàs i Alàs
Guitarra Clàssica
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Joan Espuny Parés
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Miquel Gusi Moreno
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Manel Palacín Diaz
Composició
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Nabil Sarrate Nejjari
Saxòfon
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Sara Lilu Martín de Armas
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Eva Verde Contreras
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Sara Zayani Grande
Viola
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Blanca Albert Vañó
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Pere Puertas Masferrer
Violoncel
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Enric Bassacoma Xampró
Contrabaix
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Andreu Boltó Alario
Fagot
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Carlos Bujosa Salazar
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Laura Capdevila Prunera
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Pol Coronado Daza
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Oriol de Antonio Sancho
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Elena Lasheras González
Viola
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Guillem León Vivas
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Haizea Lores Garaizar
Trompa
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Artur Ponsà i Obach
Bateria
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Cristina Tena Coscolla
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Estel Vivó Casanovas
Saxòfon
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (3r)
Álvar Emiliano Llusá Damiani
Composició
Excel·lència (4º curs)
Duna Vilanova Albert
Flauta Travessera
Excel·lència (4º curs)
Kevin Diaz Graverán
Piano Jazz
Excel·lència (4º curs)
Hilda Camila Maza Sierra
Violí
Excel·lència (4º curs)
Miquel Muñiz Galdon
Violí
Excel·lència (4º curs)
Alex Olmedo Duynsaleger
Violoncel
Excel·lència (4º curs)

X Edició. Curs 2019-2020

Nom
Instrument
Tipus
Més
Alejandro Baliñas Vietes
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Santi Peñarroja Canós
Fagot
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Emma Campàs i Alàs
Guitarra Clàssica
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Joan Espuny Parés
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Miquel Gusi Moreno
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Manel Palacín Diaz
Composició
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Nabil Sarrate Nejjari
Saxòfon
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Sara Lilu Martín de Armas
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Eva Verde Contreras
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Sara Zayani Grande
Viola
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Blanca Albert Vañó
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Pere Puertas Masferrer
Violoncel
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Enric Bassacoma Xampró
Contrabaix
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Andreu Boltó Alario
Fagot
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Carlos Bujosa Salazar
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Laura Capdevila Prunera
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Pol Coronado Daza
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Oriol de Antonio Sancho
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Elena Lasheras González
Viola
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Guillem León Vivas
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Haizea Lores Garaizar
Trompa
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Artur Ponsà i Obach
Bateria
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Cristina Tena Coscolla
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Estel Vivó Casanovas
Saxòfon
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (2n)
Violeta Alarcón Quesada
Cant
Excel·lència (4º curs)
Álvar Emiliano Llusá Damiani
Composició
Excel·lència (3º curs)
Josep Portella Orfila
Flauta Travessera
Excel·lència (4º curs)
Duna Vilanova Albert
Flauta Travessera
Excel·lència (3º curs)
Cèlia Margalef Boquera
Piano
Excel·lència (4º curs)
Xavier Ricarte Faixó
Violí
Excel·lència (4º curs)
Kevin Diaz Graverán
Piano Jazz
Excel·lència (3º curs)
Maria Torres Melgares
Saxòfon
Excel·lència (4º curs)
David Fonseca Gonzalez
Violí
Excel·lència (4º curs)
Hilda Camila Maza Sierra
Violí
Excel·lència (3º curs)
Miquel Muñiz Galdon
Violí
Excel·lència (3º curs)
Alex Olmedo Duynsaleger
Violoncel
Excel·lència (3º curs)

IX Edició. Curs 2018-2019

Nom
Instrument
Tipus
Més
Enric Bassacoma Xampró
Contrabaix
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Andreu Boltó Alario
Fagot
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Carlos Bujosa Salazar
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Laura Capdevila Prunera
Veu
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Pol Coronado Daza
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Oriol de Antonio Sancho
Violí
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Elena Lasheras González
Viola
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Guillem León Vivas
Piano
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Haizea Lores Garaizar
Trompa
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Artur Ponsà i Obach
Bateria
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Cristina Tena Coscolla
Cant
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Estel Vivó Casanovas
Saxòfon
Beca Ferrer-Salat Quadriennal (1r)
Paola Alarcón
Viola
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Jordi Badia Pereira
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Lluis Calvet i Pey
Cant
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Adrià Cisneros Abril
Tuba
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Laura Crespo Pérez
Cant
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Kevin Díaz Graveran
Piano Jazz
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Bruna Escolà Parra
Guitarra
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
María Esther García Bernal
Saxòfon Jazz
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Álvar Emiliano Llusá
Composició
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Hilda Camila Maza Sierra
Violí
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Miquel Muñiz Galdon
Violí
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Alex Olmedo Duynslaeger
Violoncel
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Guillermo Pintado Henández
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Nil Solé Bachs
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Duna Vilanova Albert
Flauta Travessera
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Queralt Vivó Casanovas
Saxòfon
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Martí Brugué Nogue
Composició
Excel·lència (4º curs)
Séyédou-Joan Diallo Jaén
Violí
Excel·lència (3º curs)
Mar Esteve Rodrigo
Cant
Excel·lència (3º curs)
David Fonseca González
Violí
Excel·lència (3º curs)
Xabier Gullón Elgarresta
Clarinet
Excel·lència (4º curs)
Cèlia Margalef Boquera
Piano
Excel·lència (3º curs)
Elionor Martínez Lara
Cant
Excel·lència (4º curs)
Asier Olabarrieta Abáigar
Bateria
Excel·lència (4º curs)
Salomé Osca Martín
Viola
Excel·lència (4º curs)
Josep Portella Orfila
Flauta Travessera
Excel·lència (3º curs)
Xavier Ricarte Faixó
Piano
Excel·lència (3º curs)
Ruben Angel Russo
Piano
Excel·lència (4º curs)
Ícar Solé Bachs
Violí
Excel·lència (4º curs)
Maria Torres Melgares
Saxòfon
Excel·lència (3º curs)

VIII Edició. Curs 2017-2018

Nom
Instrument
Tipus
Més
Paola Alarcon
Viola
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Jordi Badia Pereira
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Lluis Calvet i Pey
Cant
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Adrià Cisneros Abril
Tuba
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Laura Crespo Pérez
Cant
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Kevin Díaz Graveran
Piano Jazz
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Bruna Escolà Parra
Guitarra
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
María Esther García Bernal
Saxòfon Jazz
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Álvar Emiliano Llusá
Composició
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Hilda Camila Maza Sierra
Violí
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Miquel Muñiz Galdon
Violí
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Alex Olmedo Duynslaeger
Violoncel
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Guillermo Pintado Henández
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Nil Solé Bachs
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (1º curs)
Duna Vilanova Albert
Flauta Travessera
Joves Promeses 1º i 2º (1º curs)
Queralt Vivó Casanovas
Saxòfon
Joves Promeses 1º i 2º (1º curs)
Violeta Alarcon
Cant
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Mireia Costa
Violí
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Mar Esteve
Cant
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
David Fonseca
Violí
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Enric Fuster
Bateria
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Albert Muñoz
Fagot
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Juan Pastor
Contrabaix Jazz
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Jorge Retuerta
Viola
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Xavier Ricarte
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Juan José Rodríguez
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Maria Torres
Saxòfon
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Elías Zaabi
Viola
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Violeta Albert Vaño
Violoncel
Excel·lència (3º curs)
Xabier Gullón Elgarresta
Clarinet
Excel·lència (3º curs)
Daniel López Pradas
Composició
Excel·lència (4º curs)
Blai Mañer Ferre
Piano
Excel·lència (4º curs)
Elionor Martínez Lara
Cant
Excel·lència (3º curs)
Josep Mas Mestre
Saxòfon
Excel·lència (4º curs)
Jaume Oliver Cladera
Saxòfon
Excel·lència (4º curs)
Salomé Osca Martín
Viola
Excel·lència (3º curs)
Asami Pascual Maruyama
Piano
Excel·lència (4º curs)
Raquel Pelayo Torres
Veu
Excel·lència (4º curs)
Marc Pusó Badia
Piano
Excel·lència (4º curs)
Robrecht de Roeck Sureda
Violoncel
Excel·lència (3º curs)
Ruben Angel Russo
Piano
Excel·lència (3º curs)
Rita Salgado Ricart
Trompa
Excel·lència (3º curs)
Montserrat Seras Zabala
Violí
Excel·lència (3º curs)
Ícar Solé Bachs
Violí
Excel·lència (3º curs)

VII Edició. Curs 2016-2017

Nom
Instrument
Tipus
Més
Violeta Alarcon
Cant
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Mireia Costa
Violí
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Mar Esteve
Cant
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
David Fonseca
Violí
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Enric Fuster
Bateria
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Albert Muñoz
Fagot
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Juan Pastor
Contrabaix Jazz
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Jorge Retuerta
Viola
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Xavier Ricarte
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Juan José Rodríguex
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Maria Torres
Saxòfon
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Elías Zaabi
Viola
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Berta Sala Riba
Veu
Joves promeses 1º i 2º (2º curs)
Asier Olabarrieta Abágair
Bateria Jazz
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Rubén Angel Russo
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Arnau López González
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Alba Llorach Roca
Piano
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Elionor Martínez Lara
Cant
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Salomé Osca martín
Viola
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Icar Solé Bachs
Violí
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Violeta Albert Vaño
Violoncel
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Montserrat Seras Zabala
Violí
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Iker Sáez
Flauta Travessera
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Rita Salgado Ricart
Trompa
Joves Promeses 1º i 2º (2º curs)
Alberto Coronado Daza
Viola
Excel·lència (4º curs)
Joaquim Font Plans
Piano
Excel·lència (4º curs)
Eric Ledesma Barceló
Piano
Excel·lència (4º curs)
Daniel López Pradas
Composició
Excel·lència (3º curs)
Asier Merino Blanco
Violí
Excel·lència (4º curs)
Neus Navarrete González
Violí
Excel·lència (4º curs)
Anna Niebla Guarinos
Cant
Excel·lència (4º curs)
Jaume Oliver Cladera
Saxòfon
Excel·lència (3º curs)
Misaki Andrea Pascual Maruyama
Piano
Excel·lència (4º curs)
Marc Pusó Badia
Piano
Excel·lència (3º curs)
Paula Sánchez Lahoz
Violoncel
Excel·lència (3º curs)
Alvaro Torres López
Piano Jazz
Excel·lència (4º curs)

VI Edició. Curs 2015-2016

Nom
Instrument
Tipus
Coneix-ne més
Berta Sala Riba
Veu
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Asier Olabarrieta Abágair
Bateria Jazz
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Milena Alegria Casado
Trompeta Jazz
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Rubén Angel Russo
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Arnau López González
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Alba Llorach Roca
Piano
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Elionor Martínez Lara
Cant
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Salomé Osca Martín
Viola
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Icae Solé Bachs
Violí
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Violeta Albert Vaño
Violoncel
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Montserrat Seras Zabala
Violí
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Ikr Sáez
Flauta travessera
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Rita Salgado Ricart
Trompa
Joves promeses 1º i 2º (1º curs)
Alvaro Torres López
Piano Jazz
Excel·lència (3º curs)
Blai Mañer Ferre
Piano
Excel·lència (2º curs)
Misaki Andrea Pascual Maruyama
Piano
Excel·lència (3º curs)
Elisabeth Vera Esvertit
Piano
Excel·lència (3º curs)
Daniel López Pradas
Composició
Excel·lència (2º curs)
Serena Sáenz Molinero
Cant
Excel·ència (2º curs)
Alberto Coronado Daza
Viola
Excel·lència (3º curs)
Neus Navarrete González
Violí
Excel·lència (3º curs)
Inés de Juan Períago
Violoncel
Excel·lència (4º curs)
Miguel Vallés Mateu
Saxòfon
Excel·lència (4º curs)

V Edició. Curs 2014-2015

Nom
Instrument
Tipus
Coneix-ne més
Pau Carbonell
Trombó
Joves promeses 1º
Víctor Carrera Farré
Trompeta Jazz
Joves promeses 1º
Adrià Claramunt Navarro
Bateria Jazz
Joves promeses 1º
Joan Codina Cusó
Trombó Jazz
Joves promeses 1º
Melanie Larsson Páez
Saxòfon
Joves promeses 1º
Adrià López Junqué
Piano
Joves promeses 1º
Daniel López Pradas
Composició
Joves promeses 1º
Blai Mañer Ferré
Piano
Joves promeses 1º
Josep Montserrat Terroba
Composició
Joves promeses 1º
Nina Muñoz Ramos
Piano
Joves promeses 1º
Jaume Oliver Cladera
Saxòfon
Joves promeses 1º
Clàudia Padilla Bermejo
Violí
Joves promeses 1º
Asami Pascual Maruyama
Piano
Joves promeses 1º
Marc Puso Badia
Piano
Joves promeses 1º
Sebastià Roselló
Guitarra Jazz
Joves promeses 1º
Leyre Saenz de Urturi
Piano
Joves promeses 1º
Serena Sáenz Molinero
Cant
Joves promeses 1º
Paula Sánchez Lahoz
Violoncel
Joves promeses 1º
Gabriel Torner
Viola
Joves promeses 1º
Marina Tuset Coma
Veu
Joves promeses 1º
María Vila Ariza
Violí
Joves promeses 1º
Dario Barroso Miranda
Guitarra
Excel·lència (3r curs)
Alberto Coronado Daza
Viola
Excel·lència (2r curs)
Ines de Juan
Violoncel
Excel·lència (3r curs)
Neus Navarrete
Violí
Excel·lència (2r curs)
Misaki Pascual
Piano
Excel·lència (2r curs)
Juncal Salada
Clarinet
Excel·lència (4r curs)

IV Edició. Curs 2013-2014

Nom
Instrument
Tipus
Coneix-ne més
Carmen Mateo Aniorte
Cant
Perfeccionament
Magali Datzira
Cant
Preparació superior
Joan Segui
Orgue
Preparació superior
Carla Conangla
Violoncel
Preparació superior
Imanol Casan González
Piano
Joves promeses 1º
Alberto Coronado Daza
Viola
Joves promeses 1º
Ruben Luis Torres
Guitarra Jazz
Joves promeses 1º
Asier Merino
Violí
Joves promeses 1º
Alba Ramirez
Violí
Joves promeses 1º
Joaquim Font Plans
Piano
Joves promeses 1º
Neus Navarrete González
Violí
Joves promeses 1º
Misaki Andrea Pascual Maruyama
Piano
Joves promeses 1º

III Edició. Curs 2012-2013

Nom
Instrument
Tipus
Coneix-ne més
Rebeca Miyar Andrade
Piano
Perfeccionament
Ian Lleonart Figuls
Piano
Perfeccionament
Neus Navarrete
Violí
Preparació superior
Misaki Andrea Pascual Maruyama
Piano
Preparació superior
Dario Barroso Miranda
Guitarra
Joves promeses 1º
Inés de Juan Períago
Violoncel
Joves promeses 1º
Neus García Puigdollers
Piano
Joves promeses 1º
Emilio Martín Aguilar
Contrabaix
Joves promeses 1º
Irene Más Salom
Cant
Joves promeses 1º
Montserrat Piqué Muntané
Oboè
Joves promeses 1º
Román Sanchez Alonso
Trombó
Joves promeses 1º
Miguel Vallés Mateu
Saxòfon
Joves promeses 1º

II Edició. Curs 2011-2012

Nom
Instrument
Tipus
Coneix-ne més
Jesús María Herrera
Piano
Perfeccionament
Laura Erra Torras
Viola
Perfeccionament
María Jessica Geijo Gutierrez
Saxòfon
Perfeccionament
Xavier Larsson Paez
Saxòfon
Perfeccionament
Francisco Jose García Verdú
Piano
Preparació superior
Darío Barroso
Guitarra
Preparació superior
Marina Sala
Violí
Preparació superior
Josep Enric Juanós
Trompeta Jazz
Preparació superior
Guillem Serra
Trompa
Preparació superior
Pau Montané
Percusió
Preparació superior

I Edició. Curs 2010-2011

Nom
Instrument
Tipus
Coneix-ne més
Aida Lozano
Trompa
Perfeccionament
Maria Manzano
Piano
Perfeccionament
Maria Vargas
Violí
Perfeccionament
Juncal Salada
Clarinet
Preparació superior
Alexa Farré
Violí
Preparació superior
Laura Urteaga
Violí
Preparació superior